| Eu_6749 a întrebat:

Sall! Am nevoie de un asa-zis driver pentru o conexiune de internet prin cablu de la RDS. Pentru windows 7 Ultimete.
Si asi mai vrea unul pentru sunet. Mi-am instalat Win 7 Ultimate ieri si am mare nevoie de ele.
Multumesc anticipat!

10 răspunsuri:
| Dezinteres a răspuns:

Si noi sa ghicim ce placa de sunet ai tu? Driver pentru conexiune nu exista. Exista driver pentru placa de retea... daca la asta te referi .Dar...de unde sa stim noi ce placa de retea ai?

| Dezinteres a răspuns (pentru Gas):

Poate nu raspunzi de dragul de a raspunde.Esti tu convins ca are placa integrata realtek? Nu de alta dar instalati toate prostiile apoi plangeti cand va loveste B.S.O.D-ul.

Majoritatea placilor de sunet realtek primesc un driver generic la instalarea windows 7 ...asa ca hai sa incercam sa dam raspunsuri doar daca stim despre ce e vorba.

| Gas a răspuns (pentru Dezinteres):

De acord cu tine, sa dam raspunsuri doar daca stim despre ce este vorba.(a se vedea primul raspuns) P.S. folosesc ubuntu deci B.S.O.D este de neatins happy

| Dezinteres a răspuns (pentru Gas):

Ador persoanele care gasesc driveri fara sa stie modelul placii care are nevoie de driver.

P.S. El are windows ...deci este irelevant ce folosesti tu.

| Gas a răspuns (pentru Dezinteres):

Iar eu ador persoanele care se dau rotunde in fata necunoscatorilor fara sa le explice cum obtin informatiile despre care au nevoie pentru a le da o mana de ajutor happy

P.S. Fac pariu ca un utilizator care cauta o astfel de informatie pe TPU nu foloseste o placa de sunet dedicata happy

| Dezinteres a răspuns (pentru Gas):

1. Esti aberant in afirmatii.
2. Poti sa faci orice pariu vrei tu.cu oricine. pana nu stii ce placa are in pc..nu dai link`uri catre drivere pe care le visezi tu.
3. Primul meu raspuns era tocmai ca sa il pot ajuta...dar eu nu dau drivere aleatorii.
4. Informatiile se gasesc daca ceri ajutorul.
5. Mi-am pierdut deja prea mult timp cu tine.

| Gas a răspuns (pentru Dezinteres):

6. L-ai ajutat de l-ai innebunit pe omul asta legandu-te de el pentru ca nu a specificat ce componente are in pc laughing
7. Bafta la batutul cu pumnul in piept!

| Dezinteres a răspuns (pentru Gas):

8. Iti dai seama ce afirmatii haotice ai? Tu instalezi drivere fara sa stii la ce anume instalezi? Tu ai placa realtek si instalezi driverul de la audigy? Cand cineva cere un driver trebuie sa stie de ce driver are nevoie... daca nu stie il ajuti.dar nu ii dai drivere "la gramada".Un driver gresit face mai mult rau decat lipsa lui.

Te las sa ai ultimul cuvant ca sa iti etalezi vastele cunostinte in domeniu domnu` cu Ubuntu.( nu incerca sa instalezi kext`uri in ubuntu ...iti spun eu.nu merg)

| robert35 a răspuns:

Instaleaza programul asta driver scaner o sa te ajute mult plus de asta tile instaleaza el sper ca te-am ajutat