| maximovidiu a întrebat:

Sall.
Am o problema cu pc-u.
Am un probook HP probook 4510s.
Si de cand am instalat windows 7 ultimate. nu stiu ce sa-i fac la driver. sau nu stiu ce e cu el ca atunci cand intru intr-un joc nu stau multe minute. si se face ceru negru imaginile imi dispar si se blocheaza si dupa se face tot ecranu negru si dupa revine la normal si imi apare acolo la anunt driver stopped si nu mai stiu cum.
SI faza e ca nu face numa o data tot continua pana trebuie sa ies din joc angry
Eu am un cd de la laptop unde zice install all drivers dar nu imi mai merge cd-u. m-ati putea ajuta cu ceva ca sa nu-mi mai faca la jocuri asa? dau funda!

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici:
http://www.ma-config.com/en
Dai: "Start the detection"
O sa-ti ceara sa sa instalezi un programel. Dupa ce-l downloadezi il instalezi dai iarsi "Start the detection"si dupa ce termina intri in "My drivers". Acolo vei gasi driverele pentru tot ce ai in computer. Care-s cu galben nu le ai instalate. Care-s cu verde ale tale sunt vechi si le poti instala pe cele noi care se afla acolo.
Daca nu apar inseamna ca sunt instalate bine.
Mai instaleaza (sunt gratuite) Adobe Flash player si DivX de pe net.

| maximovidiu explică (pentru Salontanul):

Nu prea inteleg cum sa procedez.
Mai putea ajuta? cu ceva mai explicit

| Salontanul a răspuns (pentru maximovidiu):

Mai frate! Mai explicit de atata nu pot sa-ti explic. Intra pe acel site si te descurci.

| lpavel a răspuns:

Fa update la placa video! Bafta!

| maximovidiu explică (pentru lpavel):

Cum fac update la placa video?

| lpavel a răspuns (pentru maximovidiu):

Spune-mi ce placa video ai (marca), ce Windows si pe cati biti!