| b06dan1x7 a întrebat:

Sall, am o problema cu stickul, l-am cumparat de pe emag acum 3-4 zile si cand am incercat sa bag un fisier de 4gb pe el a spus ca nu am destula memorie pe stick( stickul e de 16gb, si l-am si formatat...) ce ma pot face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formateaza stick-ul in format NTFS, daca e pe FAT32 nu o sa mearga niciodata!

7 răspunsuri:
| FlorinDiablo a răspuns:

Daca ai vrut sa bagi imagine ISO nu o sa iti intre mai mare de 4 gb ca sa iti intre mai mare de 4Gb trebuie facut in format NTFS insa nu e recomandat pentru un stick deoarece este un instrument de stocare mobil si nu e recomandat.

| CataC a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Nerecomndat de cine? Ce anume pateste? HDD mobile sunt tot mobile? SSD nu's tot flashuri? Eu zic sa nu mai fii avizat unde nu e cazul. happy
Fa-l NTFS fara griji.
Sarbatori fericite!

| FlorinDiablo a răspuns (pentru CataC):

Da mai omule dar daca il faci ntfs dupa ce ai copiat ceva pe el trebuie sa ii dai eject din controlul usb-urilor daca nu ii dai pierzi toate datele poate uiti odata sa ii dai remove din c usb si pierzi date importante

| CataC a răspuns (pentru FlorinDiablo):

Iar vorbesti sa vorbesti. Ai patit tu asa ceva?

| FlorinDiablo a răspuns (pentru CataC):

Da iti pot demonstra, incearca si tu sa vezi deci fa un stick ntfs baga ceva pe el si dupa aia scoate-l din usb fara sa ii dai remove din usb mass storage device si sa vezi cand il vei baga iar in port nu sunt acele datewinking

| FlorinDiablo a răspuns:

Daca ai vrut sa bagi imagine ISO nu o sa iti intre mai mare de 4 gb ca sa iti intre mai mare de 4Gb trebuie facut in format NTFS insa nu e recomandat pentru un stick deoarece este un instrument de stocare mobil si nu e recomandat.

| CriticalZ a răspuns:

Niciodata un stick nu va avea memoria exacta, de ex in loc de 8GB are 7.8GB