| Lupu_Eugen_1995 a întrebat:

Sall. Am o problema cu un monitor LCD display Proview 15', nu se aud boxele cand pornesc calculatorul dar cand este stins merg. Ce sa fac? Si beculetul cand este aprins calculatorul este portocaliu si cand este stins este verde, narmal trebuia sa fie invers.

2 răspunsuri:
| Bubu_Bubu_1994 a răspuns:

Problema ori VGA ori placa video incearca monitoru la alta unitate sau la un vecinwinking

| Lupu_Eugen_1995 explică (pentru Bubu_Bubu_1994):

Tot nu se aude cand pornesc pc, dar cand nu il pornesc se aude