| N0m1nD a întrebat:

Sall, am o problema cu un PC, cand il pornesc se aude un "tiiiiiiiiiiiiiiiiiii" care nu se opreste si nu-mi apare nimic pe monitor.
Totul mergea perfect insa l-am stins si dintr-o data mi-a facut asa.
PC este unul slabut: http://demostore.bitfocus.com/index.php?p=product&id=45& parent=0
El are ceva legat de cooler sau sursa, cand il proneam inainte se auzea ventilatorul sursei sau cooleru-lui putin mai tare pentru cateva secunde, apoi totul era normal.
De cand s-a stricat acum se aude incontinuu ventilatorul sursei sau cooleru-lui tare si nu se mai opreste si se aude "tiiiiiiiiiiiii"-ul acela si se aprinde un bec.
Cine stie raspunsul are funda, Multumesc!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Scoate memoriile si baga-le la loc!

| N0m1nD explică (pentru K0sti):

Am scos memoriile, le-am bagat la loc, dar degeaba...Alte sugestii, va rog!

| K0sti a răspuns (pentru N0m1nD):

Scoate-le pe rand...baga-le pe rand! Ca sa te prinzi care e!

| N0m1nD explică (pentru K0sti):

Am facut asta, dupa ce le-am scos pe ambele, acum se aude tot acel "tiiii" dar se intrerupe, daca scot doar una face ca inainte adica "tiiii" incontinuu

| AndreiBitea a răspuns:

Poate e problema de la placa video deoarece si placa video are ventilator si in plus nu iti mai merge ecranul deci placa video poate fi.