| ionut1alexandru a întrebat:

Sall,am si eu o intrebare pot sa instalez windows xp pe laptopul Lenovo b560, va rog raspundeti daca stiti.

2 răspunsuri:
| MembruTpu_6868 a răspuns:

Da, normal ca poti sa instalezi xp, e un laptop bun. Poti instalia chiar si windows 7.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca hdd are interfata de tip sata iti va fi destul de greu sa instalezi win xp deoarece acesta nu are implicit drivere pentru acest tip de interfata. Solutia ar fi ori sa treci din bios la interfata de tip ata (daca este permis) sau sa iti creezi un cd bootabil cu windows in care sa introduci si driverele necesare.