| Tomșijerry a întrebat:

Sall am si eu o problema cu un PC cand il pornesc scrie Reboot and select boot device... Nu stiu ce sa-i mai fac i-am scos toate cablurile i le-am bagat la loc dar tot nu merge ce ma sfatuiti

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai ceva problema cu cablurile de la HDD sau chiar cu el.

| michaelm25 a răspuns:

Atunci cand il pornesti, intri in meniul placii de baza (BIOS) probabil ca iti apare undeva intr-un colt cand il pornesti ''F2 - BIOS'' sau "press F2 for entering BIOS". In orice caz, dupa ce ai intrat acolo nu mai stiu exact pasii, dar nu e extrem de complicat, doar te uiti unde scrie boot device dai enter si selectezi hard diskul tau, apoi ar trebui sa apesi F10 care salveaza si te scoate din setari, sper sa te ajute, mai bine mergi la service cu calculatorul.

| Tomșijerry explică (pentru michaelm25):

Am chemat pe cineva care se pricepe dar mi-a zis ca i.i trebuie o piesa nu stiu cum se numeste

| michaelm25 a răspuns (pentru Tomșijerry):

Bine ai facut