| MrCoasAlex a întrebat:

Sall.am si eu o problema cu windows XP nu stiu ce are dar nu merge am conditile necesare uitati:

Laptop ACER eMachines E525
Tip procesor:
Intel® Celeron®
Model procesor:M900
Frecventa procesor:2200 MHz
FSB:800 MHz
Cache:1024 KB
Producator Procesor:Intel
Hard Disk 160 GB
Memorie RAM : 2 GB
Placa Video

Capacitate memorie video:

Pana la 1759 MB
Tip memorie video:Integrata
Model:4500MHD
Producator chipset video:Intel
Seria:GMA

am avut windows XP si mai am un fratior mai mic, el a vrut sa stearga tot dupa C si na sters bine, a ster de acolo ceva si nu mai imi merge XP dar windows 7 imi merge

numai vreau windows 7 vreau XP stie cine va cum pot sa-mi bag XP

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Fa un CD de boot cu XP, booteaza de pe el, formateaza partitia de windows si reinstaleaza-l. La final reinstaleaza driverele, le gasesti pe situl producatorului si va fi ca nou.
Nu are de ce sa nu mearga, daca nu merge nu e e CD de windows bun.
Sfatul meu e sa ramai la xp, 7 e prea mult pentru sistemul tau.
Bafta

1 răspuns:
| cornel2121 a răspuns:

Pai daca ai dvd-ul cu windows, atunci boot-eaza dupa el
mai departe uitate aici
http://www.videotutorial.ro/? p=425