| alynutcs a întrebat:

Sall am si eu un laptop toshiba si cand dau la wireless imi arata ca a gasit multe conecsiuni ! si la unele scrie semnal excelent si cand dau sa ma conectez imi cere serie key la romtelecom ! ma poate ajutat cineva ? am windows 7 pe laptop ! id alynut99

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conexiunile respective sunt ale unor abonati si sunt parolate, astfel ca nu te vei putea conecta daca nu stii parola.
Te poti conecta doar la cele la care scrie Unsecured wireless network. Numai bine!

| alynutcs explică (pentru Ioandelasal):

Pai am si doua conecsiuni care scie unsecured si la alea ma pot conecta dar tot nu imi merge netul si scrie acolo ca conecsiunea e ecscelenta dar tot nu imi merge sad

| alynutcs explică (pentru Ioandelasal):

Mai am o problema cand conectez cablul de net nu imi arata ca l-am conectat si pana acum imi arata am umblat pe acolo si nu stiu ce am facut sad

| Ioandelasal a răspuns (pentru alynutcs):

Sa inteleg ca pana acum aveai internet prin cablu?
Daca este asa atunci va trebui sa setezi cum te conectezi la internet. S-ar putea ca Local Area Connection(LAN), respectiv conexiunea prin cablu sa
fie dezactivata. Conecteaza cablul si intra prin Start/Control Panel/Network Connections, da clic dreapta pe Local Area Connection si apoi Enable.
Pentru a avea conexiune wireless aceasta trebuie instalata. Scoti cablul si intri tot asa cum ti-am spus mai sus si apoi dai pe Create a new Connection si iti intra o fereastra de instalare, acolo dai pe wireless si apoi urmezi pasii ceruti. Succes!