| EmanuelEmy7 a întrebat:

Sall! Am sters un fiser din recycle bin cu doc. de tip log de la un joc. S-a sters de tot, sau mai exista pe hard?

2 răspunsuri:
| rrrp a răspuns:

S-a sters de tot. vrei sa il recuperezi? daca da nu mai deschide programe.

fisierele au un header care ii spune sistemului cat de mare e si alte chestii pentru ca sistemul sa stie unde incepe si unde se termina fisierul pe hdd.

tu cand stergi un fisier practic sistemul sterge doar o parte din headerul ala deci el teoretic poate fi recuperat.
dar daca in zona aia o sa vrea sa scrie altcineva ceva o sa scrie peste el pentru ca nu vede un fisier acolo.

deci date din el pot sa mai existe o vreme.