| adrian05 a întrebat:

Sall! Am un laptop Acer Aspire 5743 si nu stiu la ce temperaturi medii trebuie sa ruleze procesorul, placa video etc.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Ktpu a răspuns:

Este super ok, daca urmaresti filme sau te joci pe el o sa creasca temperaturile sa nu te sperii, de aceea ziceam de 60, e ingrijorator sa treaca de 70 asta ar insemna sa il supra solicite ca la o masina daca mergi cu ea cu temperaturi ridicate se strica, la fel si pc-ul.
Sfaturi :mai ales cand urmaresti filme youtube sau etc sau te joci ai grija sa fie cat mai bine aerisit. evita sa il ti in "poala" sau pe pat.

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Tinand cont ca este laptop in idlle cam la 40 ar trebui sa stea si in full load cam pe la 60 ~

| Anonim0100 a răspuns:

Salut, laptopu se incinge repede mai ales ca este vara si nu ai camera racoroasa, un procesor la laptop sta undeva 40-45 max poate sa ajunga si la 50*C, Placa video 30-40 cel mult cu internet, muzica, si daca joci si ceva jocuri ajunge in 40. Salut

| Ktpu a răspuns:

Medieu 60 de grade
Hdd mai putin 40

| adrian05 explică (pentru Ktpu):

Procesorul: Core#0: min 41*C si max 47*C iar Core#2 :min 45*c si max 52*C
HDD: min 36* max 38*
Este in ordine? Temperaturile sunt ok?

| Ktpu a răspuns (pentru adrian05):

Este super ok, daca urmaresti filme sau te joci pe el o sa creasca temperaturile sa nu te sperii, de aceea ziceam de 60, e ingrijorator sa treaca de 70 asta ar insemna sa il supra solicite ca la o masina daca mergi cu ea cu temperaturi ridicate se strica, la fel si pc-ul.
Sfaturi :mai ales cand urmaresti filme youtube sau etc sau te joci ai grija sa fie cat mai bine aerisit. evita sa il ti in "poala" sau pe pat.