| Chelariu_Irinel_1998 a întrebat:

Sall, am un laptop Packard Bell cu 4 GB RAM, procesor i3, placa video Ati

Mobility Radeon HD 5470 de 512 mb. Acum cateva luni totul mergea cum trebuie, nu aveam probleme cu el. De 1 saptamana incepe sa mearga greu si imi scad FPS-urile de la app. 160 la 20-30 dupa 5-10 minute din joc ( League of Legends ). Am crezut ca este problema doar la LoL, insa si in alte jocuri imi face la fel sau chiar cand ma uit la streamuri sau filmulete pe youtube. Deci dintr-o data incepe sa mearga greu cu totul. Azi am reinstalat windows'ul si imi face tot la fel, i-am dat si format la toate partitiile sa fie gol si tot degeaba. Va rog ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Din cauza ca se incalzeste si intra in protectie termica! Te duci cu el la service sa-l curete de praf si sa schimbe pasta termica!

| halogen001 a răspuns:

Poate are probleme cu racirea - radiator infundat cu praf sau pasta termica uscata - trebuie vazute temperaturile cu http://www.piriform.com/speccy sau alt program.