| AresLusitani a întrebat:

Sall am un Lg optimus 2x (P990) si nu stiu dc in ultima vreme mi se inchide telefonul foarte des il scot de la incarcat si dupa 10 min se stinge il aprind din nou si telefonul nu mai are baterie adica s-a descarcat conplet asta in ultima vreme din cand in cand rezista pana se descarca bateria si mai ramane 30% din baterie si el se stinge ma puteti ajuta? funda

6 răspunsuri:
| GeoGForce a răspuns:

Salut stiu e groaznic sa ai chestia asta eu comentez de pe telefon acum si mie imi face la fel imi face ecranul maro se stinge apoi se aprinde singur problema noastra e ca trebuie schimbat softul si eu nu imi prea permit deoarece costa peste 100 de lei asa ca asta e nu esti singurul cu problema asta big grin

| AresLusitani explică (pentru GeoGForce):

Nu mie nu mi se face ecranu maro, pur si simplu se stinge cand mai ramane 30% din baterie, il aprind din nou si imi arata ca bateria e 0%, inainte sa se stinga fiind 30 %... nu stiu ce e de facut...

| GeoGForce a răspuns:

1. trebuie schimbata bateria (mai mult ca sigur)
2.ii schimbi softul
mai intai schimbai bateria si daca face tot asa si cu nous baterie ii schimbi softul...
succes!

| AresLusitani explică (pentru GeoGForce):

Bateria am schimbat-o si tot la fel face softu nu stiu cum sal schimb... la service nu ma pot duce nu stiu ce sa fac,,

| GeoGForce a răspuns:

In tocmai frate pai la service trebuie sa te duci acolo o sa iti bage un cablu in telefon la calculatorul lor NU til dezmembreaza cand cineva schimba softul doar baga un cablu in telefonul tau de la calculatorul lui si il reseteaza asta-i tot explica-le lor cum face ca stiu ei ce au de facut... fundita?

| St3fan3l a răspuns:

Dovada ca Nokia 1100 e mai bun.