| ShocK97 a întrebat:

Sall am un procesor la calculator intel pentium dual cpu e 2160 1.80 ghz. si vreau in special pentru jocuri sa-mi cumpar cemi recomandati pana in 250 lei.

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Un al doilea HDD, pe care să instalezi ori sistemul de operare Ubuntu Linux ori Kiwi Ubuntu Linux, instalat în română, și să înveți să lucrezi cu softul gratuit Open Office și cu Sisteme de operare din grupa Ubuntu Linux și cu limbajul de programare C++ pentru Linux.
Că ești mare și dacă scrii corect (sau aproape corect), nu mai ești la vârsta de copil mic, prost, tâmpit și analfabet, care numai se joacă la calculator, ca prostu!
Dacă îi vei arăta prietenei tale ce frumos scrii tu la calculator cu programul Writer de la Open Office precis te va pupa pe obraz fericită, că are un prieten așa deștept.