| Gabbriell_Carp_2000 a întrebat:

Sall. Am un Windows XP sp3 și îmi cere cd-ul original, dar vreau sa instalez unul nou(nu am cd de win xp).
L-am bootare și alte alea, când deschid pc-ul îmi arata press any key to continue, și după îmi zice ca și-n xp nu are un fișier, sa pun cd original, da eu am dor unu de win 8.
Ce pot s fac sa instalez win8? ms

2 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Descarca imaginea iso de xp de aici si o pui pe un cd cu ImgBurn.
http://getintopc.com/......-download/

| Gabbriell_Carp_2000 explică:

Treaba e capc - ul meu nu prea merge, da pot ssă-l pun pe un stick cu tel, trebuie sa copii ffișierul ISO, ca în cazul cd - ului, nu sa dezarhivez ceva