| EmanuelEmy7 a întrebat:

Sall! Atunci cand apasam pe dezinstalarea unui program el se sterge fara urme in conditiile in care si-a cerut reboot?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In marea majoritate nu se sterg toate urmele la dezinstalare.
Deseori raman o multime de fisiere sau chiar foldere intregi nesterse, iar o parte din inscrierile din registre ramane tot nesters, ca o "amrenta" de confirmare ca a mai existat o instalare anterioara a programului.

Daca cere reboot, inseamna ca trebuie sa se stearga si niste fisiere care sunt deschise imediat dupa pornirea sistemului.

| anonimg a răspuns:

Dupa ce dezintalezi un program, dai clic pe butonul "start" si scrii acolo programul respectiv. S-ar putea sa iti mai apara ceva si poti sa stergi. Dar chiar si asa, tot poate sa mai ramana ceva.

| EmanuelEmy7 explică (pentru anonimg):

Am reinstalat programul in folderul de unde am facut dezinstalarea care am facut-o dintr-o confuzie.

| DennisW a răspuns:

In marea majoritate a cazurilor raman intrarile din Registry.

| EmanuelEmy7 explică (pentru DennisW):

Alea le pot sterge nu?

| DennisW a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Cu foarte mare grija, pentru ca poti sa strici Registry. Intotdeauna faci o copie de siguranta inainte de a te apuca de asa ceva.