| EmanuelEmy7 a întrebat:

Sall! Azi aveam vreo 500-800 de fisiere.tmp in download si le-am sters chiar si din cos. Mai exista pe hdd cumva?

8 răspunsuri:
| Ma3YaN1998 a răspuns:

Salutare!
Odata ce ai dat stergere definitiva (stergere din cos/shift + delete), fisierele dispar de pe Hard Disk.
*** Daca doresti sa scapi mult mai usor de fisierele inutile te sfatuiesc sa intri in My Computer, sa dai click dreapta pe unul dintre locale (ex: Local Disk (Chappy ) > Properties > General > Disk Cleanup. Aceasta tehnica iti scaneaza fisierele inutile din acel local si la finalul scanarii te intreaba pe care vrei sa le elimini.
Acea eliminare iti va elibera o parte din HDD > deci calculatorul iti va rula un pic mai rapid, datorita eliberarii de fisiere inutile.

Mult succes!

| EmanuelEmy7 explică (pentru Ma3YaN1998):

Ms. frumos! Fisierele respective vreo 500-1000 mi-au aparut in c/downloads si proveneau de la un fisier html desc. din greseala.

| MasterOfDark2017 a răspuns:

Nimic sters de pe hdd nu este ters definitiv ...depinde ce programe de reuperare de date folosesti

| EmanuelEmy7 explică (pentru MasterOfDark2017):

Serios? Vb. de fisiere temporale, totusi!

| MasterOfDark2017 a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Vb cat se poate de serios... apropae orice a fost scris pe hdd poate fi recuperat intr-o oarecare masura inclusiv fisiere tmp

| EmanuelEmy7 explică (pentru MasterOfDark2017):

Nu le-am mai gasit, am cautat cu un soft de recuperare!

| MasterOfDark2017 a răspuns (pentru EmanuelEmy7):

Cu ce soft?

| EmanuelEmy7 explică (pentru MasterOfDark2017):

Puran File Recovery