| TMaryus a întrebat:

Sall, calculatorul meu nu-mi merge adica nu se aprinde monitoru dar tot e in regula si beculetul de la monitor ramane portocaliu si cand aprind unitatea monitoru ramane tot negru si cand apas pe buton la monitor mi se face verde si scrie "sin senal" trebuie sa scrie No Signal si dupa ce dipare sin senal se face portocaliu pls care stie sa ma ajute dau funde + voturi MS.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Exact acelasi lucru am patit si eu cu monitotul, acum e la reparat si noroc ca am avut unu de rezerva

| YouNoob a răspuns:

Incearca sa vezi daca cablul monitorului, cel ce duce in placa video din unitate este bine pus.

| TudorRadu a răspuns:

Asa am patit si eu ...si s-a dovedit a fi placa de baza de vina, mi s-a spus ca placa de baza era arsa/bulita si a trebuit sa schimb ceva piese care costau 5 milioane.Acum depinde si cat de vechi e calculatorul ca s-ar putea sa nu gasesti piese, eu am avut noroc.happy

| TMaryus explică:

Ma am dus unitatea la altcineva si la el a mers deci nu-i de la unitate de la monitor cred dar nu stiu l-am dus si la reparat la cineva si la facut dar tot degeaba nu stiu ce sa ma mai fac

| sKoLL a răspuns:

Ar trebuii sa te duci cu el la un specialist, si mie mi s-a intamplat, la mine a fost arsa placa de retea.

| alexasjfjgjeohw a răspuns:

Pai totusi du-te de unde ai luat molitoru si cerere sa til repare

| Nicoleta2012 a răspuns:

Buna,asa mi s-a intamplat si mie recent...problema este de la unitate:mai precis, ti s-a ars placa video si trebuie doar inlocuita. Poti chema un prieten care se pricepe, e chestie de 5 minute... Sper ca te-am ajutat! :*