| GameMaster23 a întrebat:

Sall, care antivirus este mai bun dintr-e Malwarebytes' Anti-Malware si AVAST ((ultima versiune))
Funda!

Răspuns Câştigător
| εмiLч97 a răspuns:

Hey :)
Eu am Malwarebytes' Anti-Malware si este chiar foarte bun.
Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici)

Apoi Descarca a-squared Free de aici http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/ si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l, ruleaza-l, apasa Online Update sa aduci definitiile la zi. Apoi in stanga apasa pe Scan PC si alegi apoi in dreapta Deep Scan.
La sfarsitul scanarii bifeaza tot, click pe Delete selected objects.(spune ce a gasit) Da-i un restart si gata!

3 răspunsuri:
| cavaleri a răspuns:

Avast ca o am si eu asa iti recomand ca anti-malware nu e asa de bun ca avasta
Funda!

| Încrucişătorul a răspuns:

Din cate stiu eu (poate ma insel, recunosc) Malwarebytes nu e antivirus in sensul intreg al cuvantului.
Daca vrei antivirus, cauta BitDefender, Eset NOD32, Norton, AVG si, intr-un final, Avast Antivirus PRO & Avast Internet Security.

Ti-as recomanda sa cauti Avast Internet Security deoarece contine toate 'optiunile'. Diferenta e ca Avast PRO nu te protejeaza de internet.

| cqzwyn a răspuns:

Eu am avast si imi merge foarte bine! daca ar fi sa-ti intre virusi.iti intra si pe cel mai bun antiviruswinking