| BogdanOverKillingCSGO a întrebat:

Sall cum vi se pare acest sistem de pc cu periferice? Buget : 10.000 lei ( pentru gaming )

Periferice : Mouse - Razer deathadder 2013
Mousepad - Razer Manticor
Boxe - Logitech Z200
Monitor - BenQ XL2411Z
Tastatura - Logitech G103

Calculatorul : Placa video - Gigabyte GeForce GTX 770
Placa de baza - ASUS SABERTOOTH X79
Sursa de alimentare - Cooler Master Silent Pro M2 1000W
Cooler - Noctua NH-U12P SE2
Procesor - I7 3820
Carcasa - Corsair Carbide 500R
Memorie - Kingston ECC RDIMM
Multifunctionala imprimanta - BrotherMFCJ4410DW ( pentru. proiectele in power point si Word de la scoala )

Acestea vor fi luate de la pc garage dar nu stiu daca sunt compatibile intre ele dati-mi pareri daca e bun sau nu funda!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Interesant sistem, pacat ca e inutil si sincer nu cred ca ai sa cumperi tu asa ceva.
Dar ca sa iti indeplinesc visul, de ce nu. Buget am vazut.
Ce alte periferice vrei?
Vad a ai zis ceva de power point... sper ca nu printezi ppt-urile.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Praf...poti sa faci cu mult mai ieftin la fel de bunwinking

| Birtia_Adelin-marius_1998 a răspuns:

Cu 10000 lei faci o bestie de pc dar tu ai ales prost.Procesor scump ce-ti va da in gaming un avantaj minor fata de un unul mult mai ieftin.Platforma f. scumpa si cu diferente mici in gaming, sursa este overkill, mergea o placa video mai puternica in banii aia si se poate continua...
Dar cred ca tu esti un copil mic ce nu o sa-si cumpere acel pc