| costinvlad a întrebat:

Sall. Daca fac update de bios de tip UpdateOEMME la insydeh20 setup utility ce se intampla? Si ce o sa am in BIOS? Ms.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| costinvlad explică:

Daca nu ai mai facut asta, te sfatuiesc sa nu o faci. Pentru ca este suficienta o singura eroare ca monitorul sa se faca negru, chiar daca pc-ul merge in continuare.
Tu nu vei mai sti cum sa repari problema, pentru ca nu vei mai vedea nimic pe ecran; pe cand daca va aparea o astfel de problema la service, specialistii o vor putea rezolva.
Eu as face asta, doar daca stiu ca ma pot lipsi de placa de baza; adica doar atunci daca imi permit sa fac astfel de experimente. Altfel nu m-as baga, pentru ca riscul de a nu mai functiona placa de baza este destul de mare.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu stiu sa iti dau raspuns la intrebarea ta, ci doar un sfat: instaleaza-l doar pe acela recomandat de producatorul placii de baza. Altfel placa de baza nu va mai fi functionabila.
Dar cel mai bine lasa sa faca asta un specialist de la service pc.

| costinvlad explică (pentru anonimg):

E tot ala descarcat de pe Acer, dar il Updatez de tip UpdateOEMME. Se deblocheaza tot?

| costinvlad explică (pentru costinvlad):

Daca nu ai mai facut asta, te sfatuiesc sa nu o faci. Pentru ca este suficienta o singura eroare ca monitorul sa se faca negru, chiar daca pc-ul merge in continuare.
Tu nu vei mai sti cum sa repari problema, pentru ca nu vei mai vedea nimic pe ecran; pe cand daca va aparea o astfel de problema la service, specialistii o vor putea rezolva.
Eu as face asta, doar daca stiu ca ma pot lipsi de placa de baza; adica doar atunci daca imi permit sa fac astfel de experimente. Altfel nu m-as baga, pentru ca riscul de a nu mai functiona placa de baza este destul de mare.