| Crysty1996 a întrebat:

SAll de unde este originala firma acer adica daca vreau sa mi cumpar un laptop acer de unde stiu daca ii original sau ii made in china. ADICA IN CE TARA DE FABRICA ACERURILE? funda!

Răspuns Câştigător
| Danutza27 a răspuns:

Mai Crysty dar esti de belea rau, daca cumperi tenesi=made in china, ciorapi=made in china, am 2 laptopuri Dell=fabricate in china. piese de calc=fabricate in china 90% rar cind mai gasesti ceva din malaiezia, hdd se faceau si la noi si la unguri (ibm). Unele se fac si pe vapor.altele vin ca piese de schimb si sunt asamblate prin cine stie ce magazie si tu le cumperi de originale. Cauta si tu ce zic cei care au Acer citi se pling ca le pica aia ca se supraincalzesc si nu pot tine mina pe ele, cipseturi video care se desfac si relipitul lor costa de te rupe si nu tine mai mult de 6 luni Tara in care se face Acer=CHINA

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Acer este o firma taiwaneza - http://ro.wikipedia.org/wiki/Acer_(companie)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarea e mai usoara decat crezi: piesele unui laptop nu sunt facute toate intr.un singur loc. procesoarele de exemplu sunt facute majoritatea in nordul indiei, culerele in china samd. nu ai cum sa gasesti un laptop americam 100%. Acer are fabrici si in china si in india si in america. funda

| catalin1997 a răspuns:

Il poti verifica cand in cumperi si scoti bateria si scrie akl unde e fabricathappy