| Seijūrō a întrebat:

Sall.
Eu am un laptop si vreau sa imi cumpar un calculator,
as putea sa conectez calculatorul la wifi.
Cum sa fac sa am si la Pc si la laptop internet.(am internet prin router)
Funda

Răspuns Câştigător
| AntiHero a răspuns:

Da, poti sa iti conectezi pc-ul la Wifi doar ca iti trebuie o placa de retea cu wireless.

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Daca ai un router nu foarte vechi, si are wifi, atunci e simplu. laptopul presupun ca are wifi integrat, iar la pc ii cumperi o antena wifi sau o placa wifi. cum iti este mai convenabil.
in caz contrar, ca ai un router atat de redus, si nu are wifi, trebuie sa iti cumperi un router mai performant, sau mai bine zis putin mai actual.

| danutzu96 a răspuns:

Iti trebuie urmatoarele chestii :
Router care are si WIFI
Pentru calculator adaptor usb wifi sau placa de retea (Placile de retea sunt mai bune la semnal dar adaptoarele au avantajul ca il poti baga in orice pc/laptop)

| Sufletzelll a răspuns:

Daca router are wifi e bine, activezi wifi pe laptop si iti gaseste conexiunea

| Sufletzelll a răspuns:

Daca router are wifi iar laptop are suport wifi nu iti trebuie nici o antena wifi

| StoenicaClaudiu a răspuns:

O metoda ar fi sa achizitionezi un stick ce tine loc de modem wifi.Eu am un asemenea stick pe pc si am aceeasi viteza ca pe laptop!(cea mai mica viteza atinsa pe stick a fost 598 Mbps pe un router de 1000 de Mbps si abonament tot de 1000 Mbps!