| Avram_Ionut_1991 a întrebat:

Sall imi apare o eroare cand incerc sa intru pe mess. mai exact eroarea asta. We can't sign you in to Yahoo! Messenger. There might be a problem with your Internet Connection. Make sure your computer is connected to the internet. Click Troubleshoot to begin a series of tests to try to diagnose the connection problem."Ce pot sa fac sa imi mearga messengeru?

8 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Daca ai modem, incearca un restart la modem. Daca problema persista reinstaleaza Messengerul.

| Avram_Ionut_1991 explică (pentru alexs99):

Am rezolvat.Am instalat din nou windows.

| DDCC a răspuns:

Vezi dacă te poți loga de aici https://login.yahoo.com/......nfig/login
Reinstaleză Messengerul (cu RevoUninstaller de tot).

| Avram_Ionut_1991 explică (pentru DDCC):

Da pe adresa care mi-ai dato tu pot. dar pe mess nu merge.o sa incerc acum si cu revounistaller.e posibil sa am virusi in pc?

| DDCC a răspuns (pentru Avram_Ionut_1991):

Tot ce e posibil, ca ei să-ți ia din viteza de la net.
Vezi cu Malwarebytes și Hitman Pro.
DUpă aceea scanează cu Advanced System Care (îți dau licență prin mesaj dacă vrei).
SĂ te învăț ceva:
FĂ asta:
Start >Run> gpedit.msc > Administrative Templates >Network Qos Packet >Shelduler Limit reservable bandwidth, bifeziEnabled și setezi ca valoare "0".
După ce termini de dezinstalat cu Revo nu te chinui să descarci iarăși Messengerul de pe siteul lor, Next, Next, Finish.
Pur și simplu intră pe http://ninite.com/yahoo/ și doar rulezi programul.
Aștept vești. Să văd ce ai rezolvat.;)

| Avram_Ionut_1991 explică (pentru DDCC):

Am facut chestia aia. start>run......vad ca mia marit viteza la net. dar mesu tot nu merge. si nu am putut sa descarc deca hitman pro. cred ca o sa imi instalez din nou windowsul ca sa nu mai ma chinui atatea ore in fata pc.iti multumesc ca ai incercat sa ma ajuti.

| EdwardTeach a răspuns:

Salut. Poate îţi merge prost conexiunea la internet, poate se pierd pachete pe drum. Dacă ai conexiune prin modem, ai putea încerca un restart la modem.