| anonim_4396 a întrebat:

Sall lume am fost la mare si am facut fro 34000 de km fara sa spal masina
si cand ajung acasa cu 3233 de km am vazut fum pe spoiler negreata
si pe langa esapament era
dar masina e joasa (pentru Spania)si nu iti dai seama de negreata de sub spoiler dar daca te uiti mai jos
te si sperii
sa stii ca masina e din 2007 cumparata cu 2008 fortata cu esp cu sistem anti derapaj
si km estia 3000 si ceva nu mi-a fost mila
am turato pana tremura
adica pana la 5000
de fro 10 ori
si pe centura am bagat tare
3 trepte pana la 5000 mii de ture
masina are 65.000 de km
este normal sa se inegreasca spoilarul in cateva mii de km?
mai mentionez ca mereu alimentez de la rompetrom de langa kaufland

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e ala din spate si scoate mult fum masina e logic ca de aia se inegreste atat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai precizat daca e diesel sau nu. daca e diesel e oarecum normal sa scoata fum.

| tiberiupi a răspuns:

Nu e logic sa scoata fum negru niciodata. masina ta probabil "papa" ulei... du-te la un service happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am zis ca i-am dat pana la 5000
logic ca e diesel :l

| AndyAndreiutzu a răspuns:

Hei salut..cred ca egr-eul(eghereul)sau ceva de genu asta este problema adica vorba vine „problema"este acea clapeta de la evacuare si cand umbli prin oras cu ea doar cu treptele 1 2 3 sau 4 se acumuleaza un praf negru si cand o turezi si ii dai a 5-a se deschide mai mai mult acea clapeta si se evacueaza mai mult din acel praf ...trebuie sa mergi la un service si o sa iti scoata acele tuburi si o sa le curete (este ceva normal sa scoata fum din acela negru si cand o accelerezi )a si mentionez ca am 14 ani daca vrei ma asculti daca nu nu si tatal meu are un renault megan ca al tau (presupun ca e cel din imagine)si a avut aceasta problema...bafta