| 3lnyn0 a întrebat:

Sall.mi-am bagat recent windows 7 si imi pica intr-una netu, pe windows xp imi mergea perferct, am net prin cablu, viteza 100 mb, ce pot face sa nu imi mai pice netu. mersi

3 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Cu un reset de modem nu rezolvi nimic?
Poate problema sa fie la driverul placii de retea, actualizeaza cu un program driver genius sau ceva de genul asta.
intra si pe speettest.net pentru a verifica viteza reala.
Succes!

| robertzica a răspuns:

1. Scoate cablul si pune-l la loc
2. Daca nu merge reinstaleaza win 7
3.Suna la compania de unde ai net si fa-ti net-ul fara cablu.
4. Daca nici asta nu merge da click pe my network places vezi acolo compania care o ai si dai reconnect/reconecteaza.
5.Nu am intalnit aceasta problema dar cand am auzit am fost uimit!

Răspuns utilizator avertizat