| anonim_4396 a întrebat:

Sall. pot sa-mi schimb ip? adica daca am un ip static (12.34.56.78) pot sa-l schimb (12.34.56.87)? daca se poate dati si un toutorial

7 răspunsuri:
| AlinnJe a răspuns:

Deconecteaza-te de la net si du-te la network and sharing center la change adapter settings si la local area network dai dislable cu click drepta.te duci in start la run si scrii cmd, dai ok intri acolo si scrii "ipconfig /relase" fara ghilimele dupa care scrii "ipconfig /renew" fara ghilimele si daca primesti vreo eroare verifica daca esti deconectat de la toate conexiunile. dupa da restart la pc si ti-ai schimbam ip-ul.bafta happy! si funda

| SouLIce a răspuns:

Poti folosi proxy daca zici ca ai aip static

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai ip static de la ISP nu il poti schimba, poti insa sa folosesti proxy uri sa iesi in internet cu alt IP

| Nume2 a răspuns (pentru suntserios):

Pe mine nu ma intereseaza sa umblu pe net cu alt ip ci sa ma joc cu alt ip dar o chesti care ma cam enerveaza e ca mi-am schimbat windowsul si am acelasi ip sad

| Nume2 a răspuns (pentru AlinnJe):

Am o problema cand dau cmd si ipconfig imi scrie ethernet adpater local... un ip si inca niste chesti iar sub scrie ppp adapter si numele firmei de la care am net si un alt ip si chesti ca la prima dar cand caut pe net imi arata ip pe care l-am avut si pe windowsul trecut ( de la a doua) sad ce pot face ca sa-l schimb pe ala de la ppp adapter?

| AlinnJe a răspuns (pentru Nume2):

Am spus sa te asiguri ca ai toate conexiunile de net.si daca schimbi ip-ul automat il ai schimbat si pe net laughingwinking

| Nume2 a răspuns (pentru AlinnJe):

Ma uite ce imi apare mie cand dau ipconfig
Ethernet adapter Local Area Connection:

Connection-specific DNS Suffix. :
Autoconfiguration IP Address... : 169.254.192.135
Subinet Mask... : 255.255.0.0
Default Gateway... :

PPP adapter ****:

Connection-specific DNS Suffix. :
IP Address... : 89.45.106.38
Subinet Mask... : 255.255.255.255
Default Gateway... : 89.45.106.38
primul ip mi s-a schimbat dar eu vreau sa-mi schimb ip pentru ca am luat ban pe un sv samp prima dat am reinstalat widowsul si am ramas cu acelasi ip 89.45.106.38 dupa aia am incercat tot felul de metode si mi s-a schimbat nu mai ala de sus primul 169.254.192.135 si cand caut pe net imi arata mereu 89.45.106.38 sad