| Khirica_Ionutz_1998 a întrebat:

Sall problema cu camera la un Nokia 6300 ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Un service

| JASMYNA88 a răspuns:

Se repara prin inlocuirehappy glumesc, oarecum. daca tu crezi ca poti face pe mesterul si nu vrei sa mergi la un servici de telefonie, ia-ti un set de surubelnite din alea mici mici, desfal, comanda alta camera de pe internet(sunt site-uri speciale) si inlocuieste camera. dar inainte sa mesteresti la asta, incearca sa ii dai o resetare totala la telefon.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru JASMYNA88):

Poate pierde garantia daca e in garantie; de obicei mesteritul costa mai mult decat o vizita la service

| JASMYNA88 a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu chiar. ca sa imi schimbe aia un display la un Nokia 6500 slide mi-au cerut un scor de 70 de lei. eu am gasit displayul la 25 de lei si surubelnitele la 7 leihappy si merge perfectbig grin ala de la serivice mi-a zis ca nu am sanse sa il repar, ca are multe surbele(mda.6) si ca e greu si bla bla...30 de min mi-a luat. Nokia 6300 e cam vechi, nu cred ca mai are garantie la el

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru JASMYNA88):

Eu de obicei stric nu repar