| SakonSIUkon a întrebat:

Sall,problema mea este urmatoarea:Am incercat sa ma conectez la un router Tenda pentru ca cienva care locuieste in aceeasi casa cu mine vrea sa folsoeasca net de la mine cu ajutorul acelui router si eu am reusit sa il instalez la mine, mergea si wi-fi de la telefonul meu insa la ei nu aparea.Noi credem ca problema a fost ca am bifat PPPoE in loc de DHCP si cand am incercat sa schimb de pe PPPoE in DHCP nu ma lasa sa ma loghez,introduc parola corecta dar ma trimite tot la parola,tot la login, e ca si cand as da refresh la pagina.Cum pot face sa ajung din nou la optiunea de a bifa DHCP?

2 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Daca bifezi dhcp nu o sa mia ai net. iar el trebuie sa aiba un reciver wi fi. daca nu are laptop sau telefon, trebuie placa de retea wi fi la pc. daca sunt casele departate si cu ziduri groase posibil sa nu aibe semnal. atat timp cat la tine merge, trebuie sa mearga si la el

| MojeGabriel1997 a răspuns:

Trebuie sa reinstalezi router-ul cu cd-ul lui original