| adytzu222 a întrebat:

Sall! Stie careva cum fac sa am ip portabil?

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ip-ul e stabilit de provider si nu de tine

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista asa ceva. IP se da de catre provider (distribuitorul de net) si poate fi static sau dinamic. Eu, de la RCS-RDS am IP dinamic. Cred ca stiu ce ai vrut sa spui. Vrei sa intrebi daca poti aprea cu alt IP. Sa stii ca se poate dar e ilegal si poti schimba domiciliul la casa de corectie.

| adytzu222 explică (pentru Salontanul):

Am net prin cablu adica de la stefanesti o avea Ip Dinamik ce zici?happy

| Salontanul a răspuns (pentru adytzu222):

Da. Si la Stefanesti exista IP dinamic. Ce-ti pare asa ciudat? La netul prin cablu (fostul Fiberlink) IP-ul este dinamic. Si la clicknet la fel: http://suport.romtelecom.ro/......c%E4%83%3F
Mai citeste pe net ca sa te documentezi. Daca gasesti undeva IP portabil eu mananc computerul.