| iusty12 a întrebat:

Am dus laptopul la reparat, am schimbat pasta, dar tot se incalzeste pana la 90 de grade. Poate sa fie placa de baza sau procesorul?

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Depinde si cum s-a schimbat pasta aia termica, depinde si de calitatea ei, depinde si de cantitate, etc. Citeste aici sa-ti faci o idee: http://www.epasystems.ro/pasta-termica-procesoare/

| Jipa95 a răspuns:

Degeaba i-ai schimbat tu pasta daca in cooler-ul este prafuit iar aerisirea nu si-o poate face corespunzator. Trebuia tu frumos sa le spui baietilor de acolo, sa deschida si cooler-ul sa-l curete!

| Ottakringer a răspuns:

E posibil sa se fi dus ventilatorul.
Incearca sa il schimbi sa vezi daca mai ai aceleasi probleme. Odata ce ai schimbat pasta si tot ai probleme nu e bine. Acum depinde daca folosesti si cooler happy. Ti-as recomanda unul, mai ales acum in perioada asta mai calda.

| sheamus12 a răspuns:

Poate sunt probleme cu coolerul si pasata poate nu e de calitate.

| pumpkinbc a răspuns:

Sigur a fost data cu pasta? pentru ca multi spun ca dau dar nu o fac.Trebuie sters de praf si verificat daca merge ventilatorul