| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, am internet prin router dea Orange, si am luat cartela de la router si am pus-o in telefonul îmi arată H+, 4G, dar internetul nu functioneaza, cum pot face sa functioneze pe telefon? Ca curând plec câteva zile si nu vreau sa stau fără net.

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru verificarea setarilor conexiunii, iti recomandam sa ii apelezi pe colegii nostri de la Serviciul Clienti la numarul 300, in momentul in care te afli la PC.

O zi buna,
Orange Helper

| Alexandru_Sergiu_1997 a răspuns (pentru OrangeHelper):

Ma refeream ca cartela care a venit cu routerul, sa meargă în telefon.

| OrangeHelper a răspuns (pentru Alexandru_Sergiu_1997):

Daca ai un abonament de internet fix, cartela functioneaza doar in router, nefiind compatibila cu telefonul.

O zi buna,
Orange Helper

| bystefu a răspuns:

Cred ca mai mult ca sigur e de la telefon, incearca sa o pui in altul.In primul rand n-ar avea de ce sa nu mearga ca asa am si eu, si merge.In al doilea rand, din moment ce apare H+ sau 4G, imi spune ca ai si setarile corecte cat si sim-il functioneaza fara probleme.