| Badea_Valentyn_1998 a întrebat:

am niste casti cu microfon si cand inregistrez face bazaitul (noise) castile sunt prin usb si nu are niciun driver in cutie

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei calitate la sunet, nu folosi scula pe USB!

4 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Butoneaza volumul si scapi de zgomotul "de fond" pe care il auzi in casti

| Badea_Valentyn_1998 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Pei il aud pe filmare ca eu nu il aud in casti decat dupa ce termin si vizualizez si este prin usb cu tot cu microfon

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Badea_Valentyn_1998):

Lasa volumul mai mic, la inregistrare; altfel "se fixeaza" si "zgomotul elecrtomagnetic" al bobinelor de pe placa de baza

| HadesSs a răspuns:

Pai si microfonul nu e prin jack? Nu are cum sa fie si microfonul prin usb.