| antonyo13 a întrebat:

am o mare problema cu un hdd de laptop. am avut windows 7 starter si am vrut sa instalez windows 7 ultimate. in momentul in care am ajus sa fac partitiile imi dadea o eroare cum ca windows-ul nu poate fi instalat in aceasta partitie, nici in primar nici in cel secundar. le-am sters le-am creat, le-am reformatat si imi da aceeasi eroare.am instalat totusi windows-ul dar nu porneste. ma poate ajuta cineva, va rog?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

„Hard disk-ul e corupt, busit...trebuie sa-l schimbi. "...sau mi bine verifică dacă configurația sistemului suportă versiuni de Windows pe 64 de biți. Dacă da atunci problema poate fi fie de la kitul de instalare Windows, care probabil că nu e autentic sau scris cu erori/incomplet pe DVD/stik, etc, sau hard disc-ul are bed-uri.Pentru a clarifica ambele situații o să încerc să îți dau o soluție:
Se scoate frumușel hardul afara din laptop și se cuplează via USB la PC.
se instalează una bucata soft cum ar fi HD tune, sau Glary Utilities Free(for personal use ONLY)(recomand ultimu ca nu îți strică mla mentanța sistemului)
Se scanează hardul de probleme. Dacă e curat înseamnă că kitul de instalare e praf/scris la o viteză prea amare=>erori de scriere a datelor.
Succes și dacă nu reușești te pot ajuta eu, dar asa doar dacă. succes

| antonyo13 explică (pentru DeyCj):

Windows-ul este foarte bun pentru ca la incercat chiar azi pe un pc si este pe 32 biti, iar in legatura cu hdd-ul cu probleme am incercat si un xp si imi da la fel o eroare in care imi zice ca nu poate copia fisierele

| JucărieLEGO a răspuns:

Hard disk-ul e corupt, busit...trebuie sa-l schimbi.

| mihnulet a răspuns:

Inseamna ca ori ai pc-ul pe 34 bit. ori ca pc-ul tau nu spuporta versiunea, cel mai bun windows 7 pana la urma rmane home premium(ar trebuie sa mearca si cu 34 bit daca imi aduc aminte...)