| paduraru01 a întrebat:

am o placa video integrata foarte slaba.si as vrea sa-mi iau una dedicata.am urmatoarele specificatii:

amd althon dual core 64x2 4200+ 2.2 GHz
placa de baza mcp6pb-m2+ cu un slot pci-express 16
si o sursa de maxim 400w.va rog ajutati-ma urgent!

10 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Iti recomand aceasta placa video : http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/

Este cea mai buna pentru ce componente ai in acel calculator.
Este o placa video buna cu care o sa poti juca cam tot ce a aparut cu exceptia unor jocuri foarte pretentioase precum : AC Syndicate, Unity, GTA V, seria Saints Row
Jocurile ruland la rezolutia 1280x1024 sau 1024x768 sau 1280x720 si detalii low-medium.

| TheNiGhTCoReLV a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Am un prieten care are R7 240 si nu e prea grozava, in cs go are 40-75 fps.

| paduraru01 explică (pentru TheNiGhTCoReLV):

In fine eu pe placa asta integrata am in cs go 10 fps, deci 40-75 fps cum ai zis tu pentru mine e awesome

| SilviaDulcik a răspuns (pentru TheNiGhTCoReLV):

Ce rezolutie si ce setari grafice?
Nu numai atat dar ce model de R7 240? DDR3 sau GDDR5?

| paduraru01 explică (pentru SilviaDulcik):

Rezolutia la monitor e de 1360 x 768, setar grafice nu stiu, si as vrea sa-mi iau varianta de 1GB DDR5 ca e mai buna

| SilviaDulcik a răspuns (pentru paduraru01):

Nu, nu ai inteles, intrebarea era adresata catre TheNiGhTCoReLV.

| paduraru01 explică (pentru SilviaDulcik):

Ups,scuze

| TheNiGhTCoReLV a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Rezolutia e 900p r7 ddr3 cu 2gb dar nu stiu firma.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru TheNiGhTCoReLV):

Da, DDR3 este mult mai slaba fata de cea cu GDDR5 si nu ai spus setarile grafice dar oricum 40-75 fps este acceptabil pentru R7 240 cu DDR3.

| TheNiGhTCoReLV a răspuns (pentru SilviaDulcik):

Stiu ca e acceptabil dar nu prea merita...
Macar un R7 250, eu am Asus 1GB gddr5.