| ZIPP a întrebat:

Am o problema... Am o placa de baza cu iesire DVI-D... Este suficient sa cumpar un adaptor sau am nevoie de un convertor?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cabluri si mufe adaptoare se gasesc multe, cu care se rezolva conectivitatea intre diferite dispozitive, deoarece MUFELE nu corespund.
Adaptoare cu convertoare se folosesc doar in cazul cand si SEMNALELE electrice trebuie transformate, adaptate intre dispozitive.

| tehno125482 a răspuns:

Este suficient sa cumperi un adaptor

| ZIPP explică:

Deci esti sigur. Nu vreau sa iti pun la indoiala raspunsul, dar nu vreau sa dau niste bani de pomana. Dar daca incerc cu un DVI-D la HDMI si dupa din HDMI la VGA, va functiona?