| CosminFlo a întrebat:

Am o problema: am tot încercat sa găsesc un windows 10 bun, pentru mine bun înseamnă să-și instaleze singur network adapter, deoarece eu nu am nici-un driver nimic pentru net. Dar îmi trebuie un windows care își instalează el singur lucrurile astea întrebarea e de unde sa iau un windows așa.
Are un prieten un windows așa cum vreau eu dar a spus ca l-a luat de pe site-ul original si ca cică nu il mai poți lua.

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca asta insemna pentru tine windows bun, poti sa te intorci inapoi la windows 7!
Depinde de piese, la unii se instaleaza toate driverele la altele nu!
Ia-ti frumos driverul de pe net si instaleaza-l!
Windows 10 trebuia sa-ti instaleze tot, exceptii facea doar daca componetele erau de ultima ora!

| CosminFlo explică (pentru ROB3RT89):

Procesorul meu nu suporta 7, ca daca il suporta...

Bula
| Bula a răspuns:

Nu prea ama auzit inca de windows care nu-si instaleaza driver-ul de retea, fiindca are nevoie de el chiar la primele actualizari.

Verifica Led-ul de la mufa cablului de retea (internet), daca se aprinde la conectarea mufei. Daca nu se aprinde, inseamna ca nu e functional.

Iti sugerez sa verifici in BIOS daca nu e interzis "Network adapter" sau "Onboard Lan". Trebuie sa fie pe Enabled, iar la sfarsit salvata setarea noua. Daca in BIOS este admisa placa de retea, atunci windos-ul o va putea vedea, dar in lipsa nici driver-ul lui Dumnezeu nu-l va instala.

Mai exista si cazuri (mai rare) cand calculatorul are doua sau mai multe placi de retea. In aceste cazuri trebuie cautat care placa vrei sa fie folosita, iar cele nefolosite trebuie dezafectate.

| Husqvarna a răspuns:

Cauti pe File.list, cred ca sunt destule. Daca vrei un cont imi lasi raspuns.