| Noone09 a întrebat:

Sall TPU, am o problema cu laptopul am urmatoarele specificati:
i5 6200u
920m 2gb dedicata si Intel hd 520 2gb integrata
4gb ram...
am incerct sa imi pun doua jocuri simple just cause 2 si nfs mw 2012 si observ ca am lag dc?
dau funda!

5 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Poate jocurile cand s-au instalat s-au setat automat la specificatii mari la care acei 4gb ram cam iti fac probleme. Micsoreaza rezolutia, anuleaza umbrele si micsoreaza sau anuleaza filtrarea anisotropica, si vezi cum evolueaza. Daca nu te descurci asa, atunci vezi ca toate jocurile au setari simplificate : fast/low/medium/high/ultra

| Noone09 explică (pentru Arthiom):

Am intrat in geforce experience si am optimizat si am 15 20 fps la most wanted...si just cause 2 la fel nu cred ca atunci cand sau instalat au aparut probleme ca si la csgo am frame dropuri care ma omoara

| dfeel a răspuns:

Cel mai probabil de la setarile video. Verifica sa nu fie pe High sau mai mare.
Ar mai putea fi si de la alte aplicatii care ruleaza in background.

| Arthiom a răspuns (pentru Noone09):

Nu te baza asa mult pe optimizarile din geforce experience ca nu te ajuta asa mult uneori. Modifica jocul din setarile proprii.

| Noone09 explică:

Da stiu dar am dat tot pe low si tot am lag