| alexalex0198 a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu Lenovo g500 Intel core i7, AMD radeon hd 8570m 2GB, 6GB ram, 1TB. Merge cam greu...mai ales la jocuri gen flat out 1, nfs world, gta san andreas, pana si la metin are putin lag...si pe net merge cam greu, iar uneori si cand deschid un folder astept car 10secunde(asta mai rar).
Am windows 7 ultimate, laptop luat in noiembrie, i-am luat si cooler si nimic! Aveti vreo solutie pentru a-l face sa mearga corect?
P.S(la gta 4 imi arata memorie grafica doar 170mb, cand eu am 2gb si am observat ca la jocuri foloseste Intel r hd graphics 4000)

10 răspunsuri:
| ZeroDiferit a răspuns:

Ia ti un Eset Smart Security 7 si verifica l de virusi. Nu mai instala toate porcariile alea de update uri windows. La systemu tau ar trebui sa zboare.

| maxb a răspuns (pentru ZeroDiferit):

Sa stii ca daca faci updateurile ai performanta, stabilitate si securitate.

| Chiperi_Iulian_1998 a răspuns:

Vezi poate ai virusi sau nu este instalat bine. Vezi ca la memorii ram peste 4 GB ram iti trebuie versiunea de 64 bit.

| alexalex0198 explică (pentru Chiperi_Iulian_1998):

Pai da eu am pe 32 bit, nu stiam ca trebuie pe 64! Ms!

| ValoareMondiala a răspuns:

2 motive, daca nu chiar 3:
1.Ai luat un virus sau ceva.
2.Cumpara jocurile, nu le lua de pe diverse site-uri. Cele originale sunt cele mai bune, chiar daca costa bani.
3.Praf, eu mi-am deschis de curand calculatorul, era o tona de praf, l-am curatat, si a inceput sa mearga mai bine.
Sfat:Reinstaleaza windows.

| alexalex0198 explică (pentru ValoareMondiala):

Am cumparat nfs shift si.....nu merge..mai bine merge nfs hot pursuit 2010 luat de pe net!