| Shinobi589 a întrebat:

SALL TPU. Am o problema cu pc-ul cand vreau sa il sting imi apare ecranul albastru si scrie ceva pentru 1-2 secunde dupa care isi da restart si nu se stinge doar isi da restart decate ori incerc sa il sting. ajutati-ma va rog din suflet sant disperat nu stiu ce sa ii fac. Ofer funda

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cheia este în ceea ce scrie cu alb pe ecranul albastru, și de asemenea ce cod dă în acel blue screen.Succes

| dannyel86 a răspuns:

Va trebui sa faci o poza sau sa filmezi momentul cand apare pagina albastra (Blue Screen), pentru ca acolo afiseaza codul de eroare care poate indica daca e o problema fizica (componente) sau de software (Windows, drivere, programe). E un text in engleza si un sir de cifre si litere (0x00000B5 sau alte asemenea).

| cristimihailov a răspuns:

Poti sa specific cum il stingi mai exact?

De exemplu: daca este laptop si apesi pe butonul de inchidere odata, atunci mi se pare ca butonul este configurat pe restart in loc de standby sau shutdown.

Cu alte cuvinte am avea nevoie de mai multe informatii.

Poti sa inchizi oricand calculatorul apasand mai mult de 4 sec pe power off (daca e laptop)

| Shinobi589 explică:

Pai eroarea este pci.sys