| CentyLox a întrebat:

Am o problemă gravă (așa cred eu) cu pc-ul meu. Deci în fața unității centrale am un port usb lângă doua porturi Jack și eu din greșeală am introdus jack-ul în usb(era becuri stins și nu văzusem) și s-au ars porturile usb din fața (cele din placa de baza merg brici). Acum sa întâmplat ceva cu placa de bază? Că mna după faza asta scria o eroare în Windows cu overvoltage usb error(și cele din fața nu mai merg) crying(

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai noroc, iesirile USB au protectie ("sigueanta") pe iesirile USB.
La tine, probabil, s-a ars aceasta siguranta de la mufele frontale.
Daca cele din spate functioneaza, e ok.
Mai poti adauga cateva (2-4) porturi USB pe placa aditionala, daca ai slot de extensie PCI.