| TeDrqq a întrebat:

am si eu o intrebare:

Acum o saptamana mi-am luat placa video Nvidia Forsa FX5500 256 mb 128bit si i-am instalat driverul dar cam cu greu pentru ca dupa ce l-am instalat la proprietati era 4 biti si rezlutia la 600x800 si nu puteam sa o fac imi mare si sa ii dau la mai mlti bit-i sa vada mai calr si pana la urma nu stiu ce i-am facut si a mers....Problema e alta Vreau sa instalez windowsul azi din nou si mi-e frica daca instalez stiu ca mi-se sterge driverul si vreau sa il instalez inapoi cum sa il instalez? worried

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Termina cu timpeniile gen driver genius! Uite unul gratis si foart bun - https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php

12 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de ce windows îi vorba. Dacă e xp este un progrămel care îți face backup la drivere dar e cu licență și îi spune driver genius.
Dacă e Windows 7 atunci nu mai este nevoie deorece vei găsi driverul în automatic updates/optional updates, precum și celelate drivere ce lipsesc/nu sunt actualizate în sistem.Succes

| TeDrqq explică (pentru DeyCj):

Si de unde iau driver genius fara serial straight face?

| DeyCj a răspuns (pentru TeDrqq):

Nu este numai în trial.De la ei de pe site.

| KodrutZ a răspuns (pentru TeDrqq):

Termina cu timpeniile gen driver genius! Uite unul gratis si foart bun - https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Instaezi windowsul si cand ai nevoie de driver descarci programul asta si o sa iti gaseasca driverul www.drivertoday.com

| TeDrqq explică (pentru anonim_4396):

Eu am cd-ul cu driverul straight face

| KodrutZ a răspuns (pentru TeDrqq):

Lasa CD-ul, cauta mai bine pe net si vezi care sint cele mai noi drivere pentru antichitatea aia de placa. P.S. Sper ca nu ai luat-o noua si ai dat vreo 150 RON pe ea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeDrqq):

Atunci in mod sigur nu il instalezi corespunzator sau nu sti cum sa-i faci setarile rezolutiei http://www.youtube.com/watch?v=klrLdZPm-J4

| TeDrqq explică (pentru KodrutZ):

Ba da am luat-o noua si am dat 145 de lei laughing)

| TeDrqq explică (pentru anonim_4396):

Nus chiar asa de prost da stiu cum sa setez rezolutia dar cand dadeam ok tot asa ramanea straight face

| KodrutZ a răspuns (pentru TeDrqq):

Mother of god, DE CE? De banii astia iti luai o placa de zeci de ori mai rapida sh. Sa inteleg ca oricum ai un sistem de prin 2001-2002 si iti murise placa veche, nu?

| TeDrqq explică (pentru KodrutZ):

Nu nu murise cea veche... dar era de 32 mb si da am un sistem din 2001 big grin big grin dar placa asta mi-a fost recomandata...

| cosminc a răspuns:

Uite aici Driverul tau:
http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk
Iti face un scan la placa video si o sa iti afiseze direct placa ta.
Funda?