| Lorycica1 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Am un telefon Nokia C2 01 de la Orange si vreau sa bag o cartela cosmote in el, prima data imi cere un cod ( al telefonului), l-am bagat dar dupa aceea imi cere un cod de deblocare sau ceva de genu, mi-l puteti spune daca stiti. Am mare nevoie!

Răspuns Câştigător
| BlaaBlaa a răspuns:

Daca ai luat telefonul de la Orange si vrei sa-ti pui o alta cartela de cosmote trebuie sa-ti decodezi telefonul.Du-te la un specialist care stie sa decodeze telefoane happy.

1 răspuns:
| most2315 a răspuns:

Pai cred ca ai telefonul codat in Orange adica nu merge decat cartela ornage sa bagi in tell du-te la un dealer sa til decodeze nu costa mai mult de 300lei