| Razvy98 a întrebat:

Am si eu o intrebarebig grineci bag calculatorul in priza.Pe monitor imi arata ACER si dupa aia NO SIGNAL, dau pe buton sa pornesc calculatorul si unitatea porneste dar monitorul nu porneste.Am miscat de unitate si am reusit sa il pornesc, dar cateodata se restarteaza singur si iar nu mai se vede si trebuie sal scot din priza si iar sa-l clatin.Am incercat sa misc de mufa de la monitor dar nimic. Unii mi-au zis ca iy sarita placa video, dar eu nu cred. Unii mi-au zis ca iy dusa sursa. Ce s-a intamplat cu pc-ul meu? Dau funda+vot celui care imi spune! mersi

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Incearca sa pornesti cu alt monitor, daca iti apare aceeasi problema (ecran negru) inseamna ca problema este placa video sau placa de baza.Iti recomand sa mergi cu pc-ul la un service.

2 răspunsuri:
| tpuu a răspuns:

Hei ceau. am avut si eu o problema asemanatoare. Problema mea era ca atunci cand deschideam pc-ul statea cant statea si se inchidea. La mine a fost problema cu chestia aia unde de deschide pc.ul [nu mai stiu cum se num laughing sper sa intelegi] poate la tine este problm cu windows-ul. si nu il mai scoate din priza si nu il clatina ca se va duce happy.CEl mai bine este sa te duci undeva la cineva care se descurca thinking la pc-uri happy. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit că Acer este una dintre cele mai proaste firme care a existat vreodată. Se prăjesc componentele cam prea uşor straight face