| Alecs24 a întrebat:

Am si eu o problema cu casti normale de Nokia care ti le da cand iti cumperi telefon.deci cand bag mufa de la casti de tot la pc nu se mai aude stanga dreapta se aude 2in1 si infundat(foarte incet) si cand scot mufa putin se aude bine dar tot 2in1, si cand apas pe butonul acela de la casti si bag mufa de tot se aude bine.Dar nu-mi place sa stau cu mana pe butonul acela, cum pot sa rezolv problema? DAU FUNDAA!

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Nu este vorba că se vor arde căştile. Problema este alta.
Dacă te vei uita la mufele de la Nokia şi de la o pereche de căşti normale vei vedea o diferenţa. Pe mufa de la Nokia vei vedea 3 dungi negre, iar pe cele obişnuite vei vedea doar 2.
Cele de la Nokia (şi alte mobile) au a 3-a linie şi pentru sunetul de intrare. De aceea ele nu pe potrivesc la aparatele obişnuite.
În mod normal nu trebuie să umbli în setările calculatorului. Nu sunt de vină nici unii nici alţii. E vorba doar de compatibilitate.

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Cine v-a spus sa bagi castile de telefon intr-un PC? Castile astea sint special proiectate pentru telefon, nu pentru PC! Pentru PC iti trebuie casti mai mari mai potrivite pentru PC! Astfel ca veti arde si se pot rupe firele!