| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema de vreo 3 ani pc-ul meu mi se blocheaza din senin acum se blocheaza mai rau!
De exemplu intru pe net stau nu stiu cat timp hai 5 min si dupa 5 minute se blocheaza nu se mai aude sunetul melodiei nu se mai misca mouseul nu se mai sting/aprind luminitele de pe tastatura efectiv ingheata imaginea si sunetul!
Daca puteti sa ma ajutati va rog so faceti!
o fi de la placa video? de la placa de baza?
Am facut niste teste GPU 3d si am observat ca de la GPU 3d se blocheaza solutii?
Daca vreti va pot da mai multe informatii despre pcul meu!
Sa aveti o zi buna!
Apropo dau funda!

15 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

- Update la driver-ul video.
- Foloseste ultima versiune a
browser-ului
- Update la Flash Player
- Descarca asta gratis si o curatenie in registrii:
http://www.amltools.com/
("scan", termina, "fixall"
"scan disk, strat, "delete selected"
-Descarca-l si pe asta, nu e gratis, dar iti faci teaba cu el:
http://www.acesoft.net/download.htm
("erase settings", bifezi toate casutele
browserelor pe care le folosesti.
"option", debifezi "load tracks..."OK.
Erase.
- Descarca-l si pe asta gratis:
http://kingsoft-pc-doctor.soft32.com/
(cureti si cu el, optimizezi sistemul).

Răspuns utilizator avertizat
| horia2012 a răspuns (pentru Ateistu):

Daca nu ai erori mari in sistemul de operare, ar trebui. A mai avut cineva de aici aceeasi problema si asa a rezolvat-o.
Dar pleaca cu ultima versiune a browser-ului. Dezinstaleaza-l, restart, instalezi pe ultimul, dupacare faci update la abobe flash player din browser.
Pe urma update la driver-ul placii video.
Pe urma cureti sistemul cu ce ti-am dat.
Daca face la fel, imi spui.

Răspuns utilizator avertizat
| horia2012 a răspuns (pentru Ateistu):

Am inteles din intrebare. Procedeaza asa cum ti-am spus.
Descarca si programul asta, gratis si curata cu el:
http://www.malwarebytes.org/
Toate programele pe care ti le-am dat le folosesc de 2 ani si nu am niciun fel de probleme. Imi spui ce-ai rezolvat.

Răspuns utilizator avertizat
| horia2012 a răspuns (pentru Ateistu):

Daca niciun program nu te-a ajutat, nu ai ce face decat sa intalezi din nou sistemul. Ai erori mai mari in sistem. Programele folosestele ca sunt foarte bune.
Daca instalezi W7 nu instala placa de baza. Are el toate driverele necesare. Instalezi numai placa video. Instalezi si reteaua numai daca W7 n-o face.
Daca instalezi XP, instaleaza obligatoriu placa de baza.
(trebuie sa ai CD-ul placii de baza).
Cata memorie ai? Cate placute de memorie ai? Ce sistem ai?

Răspuns utilizator avertizat
| horia2012 a răspuns (pentru Ateistu):

Instaleaza Windows XP normal, original. La 1 GB RAM nu poti rula
nici w8, vista sau XP modificat.

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

Da dar numa windows xp e original!
aaa si inca ceva windows 8 este o tema pentru windows xp!
am instalat vista fake s-a blocat l-am mai instalat o data si am ramas de 2 ori cu windows vista si un xp!

| anonim_4396 explică (pentru horia2012):

N-am de unde lua winows xp original!sad

| horia2012 a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am referit la Windows XP nemodificat. Nu m-ai instala
teme de windows 8 deoarece consuma memorie RAM.

| SheWasHere a răspuns:

Du—l la un service.
Am avut si eu aceasta problema, nu este o eroare interna, ci una de componente.

Răspuns utilizator avertizat
| SheWasHere a răspuns (pentru Ateistu):

Şi ce ţi—au spus cei de acolo? I—au înlocuit vreo componenta? Acum cât timp l—ai dus?