| djdani2010 a întrebat:

am telefonul nokia 5228 si am o problema la el. se incalzeste foarte tare fara motiv nici macar nu ma joc pe el si se descarca bateria. ieri l-am incarcat si astazi dimineata descarcat... si nici macar nu am umblat pe el! oare ce are? problema poate sa fie bateria? bateria este BL-5J

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Bateria, e dusa. Cumpara alta. Are toate simptomele sa o consideram vai de capu ei.
Am avut un Motorola care s-a descarcat peste noapte si un Nokia care din cand in cand se consuma bateria cam repede. Toate aceste probleme au fost de la baterie si cam asta ai tu.

4 răspunsuri:
| djdani2010 explică:

Cardul este de 4gb dar in telefonul meu incape 16 gb, iar bateria este originala

| TomJerry a răspuns:

Du`te cu el la reparat daca ai garantie

| NoNaMe2000 a răspuns:

Ori e bateria, ori e cardul prea mare sau nu corespunde telefonului... ma rog ia spune de cat e cardul,,,

| NoNaMe2000 a răspuns:

Pai da e cam mare cardul...