| Shinobi589 a întrebat:

Am un Allview P6 life. De ce cand activez datele mobile imi apare mereu un H, nu imi apare 3g deloc si am telefonul de un an

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

E mai ok sa iti apara H adica HSPA (High Speed Packet Access) pentru ca e o versiune imbunatatita a 3g-ului cu viteze mai mari de acces fata de 3g, paginile ti se incarca mult mai rapid.

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Chiar daca nu il ai de la digi, aici http://www.rcs-rds.ro/activation-guides/allview-p6-life.pdf la punctul 3 iti arata cum sa activezi 3G la telefonul tau.

Daca nu se conecteza la 3g inseamna ca semnalul la telefon este slab.
De 4g nici nu mai vorbesc. In zonele rurale sau la periferia unui oras cu greu se prinde 3g sau 4g.
Daca nu te descurci, te sfatuiesc sa mergi cu telefonul la una din reprezentatele telefoniei mobile de la care ai cartela(sau abonamentul). Ei te vor ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

H e mai bun ca 3g

| CiocanN a răspuns:

1 nu aisemnal maxim pentru a se activa 3g

2 intra la setări date rețea și vezi dacă este activat 3g. Dacă este și ai tot h, înseamnă ca ai semnalul slab

| Marin_Adelin_1981 a răspuns:

Am avut si eu Allview P6 Life ca tine si chestia este căci asa arată ele.Tie îți merge 3G, chiar dacă nu îți arată. Crede-ma căci asa mi s-a întâmplat si mie.

| An0nymy0us1 a răspuns:

Depinde de zona în care locuiești. De exemplu, eu am mai peste tot 4G dar dacă ma duc pe la marginea orașului îmi scade semnalul la H sau 3G.