| Gabii_Gabriel_1998 a întrebat:

am un DELL OPTIPLEX GX620 si s-a ars sursa, ce sursa imi recomandati pentru el (sa se potriveasca toate suruburile la ea, am probat o sursa si sa potrivit doar 1 surub)

Răspuns Câştigător
| Gabii_Gabriel_1998 explică:

Era o idee minunată să fi postat niște poze cu carcasa.
Ca să știi precis dacă o sursă ATX standard potrivește trebuie să măsori sursa de alimentare originală. dacă e modelul acela mai înalt s-ar putea să potrivească și cele de la Compaq, dar mi greu să-mi dau seama dacă nu vd exact cum îți arată carcasa și sursa.

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de ce tip de carcasă ai la dell.Dell-urile astaea au două tipuri de carcase. cele Tower și cele hai să le zic Sff(alea orizontale).
La ambele ai nevoie de surse special create pentru Dell.La mica publicitate gasești undeva la 20-40 RON.
Nu mi-ar strica niște poze cu carcasa.
Succes

| Gabii_Gabriel_1998 explică (pentru DeyCj):

Carcasa este tower

| Gabii_Gabriel_1998 explică (pentru DeyCj):

Daca ai putea sa imi dai cateva linkuri cu surse care se potrivesc

| DeyCj a răspuns (pentru Gabii_Gabriel_1998):

Http://www.okazii.ro/......a151579541
Ăsta ar fi singurul, deoarece modelul tău de desktop e cam...vechiuț.Sau dacă ești dispus să achiziționezi un pc similar atunci așa ceva ar fi:
http://www.okazii.ro/......a151579541
sau
http://www.okazii.ro/......a136457142

| Gabii_Gabriel_1998 explică:

Daca ai putea sa imi dai cateva exemple de surse care se potrivesc

| Gabii_Gabriel_1998 explică (pentru Gabii_Gabriel_1998):

Era o idee minunată să fi postat niște poze cu carcasa.
Ca să știi precis dacă o sursă ATX standard potrivește trebuie să măsori sursa de alimentare originală. dacă e modelul acela mai înalt s-ar putea să potrivească și cele de la Compaq, dar mi greu să-mi dau seama dacă nu vd exact cum îți arată carcasa și sursa.