| noname000000 a întrebat:

Am un Htc Touch Diamond cu windows mobile 6.1 si as vrea sa am android 2.2 am auzit ca sunt compatibile. Problema este ca nu stiu vreun site de pe care as putea descarca acest sistem de operare. Ma puteti ajuta?

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Android Phone nu se găsește așa cum se găsește cel pentru desktop-uri sau tablete, numai într-un service de telefoane, și și de s-ar găsi trebuie să ai cu ce și să știi cum să resoftezi un mobil, că procedeul nu e ca la calculatoare, ci total diferit.S-ar putea să funcționeze android-ul că așa cum se știe este un consumator de resurse mai mic, că e Linux nu primitivul Windows,, și și asta dacă nu e codat frimeware-ul, așa ca un fel de UEFI pentru Windows 8, care să facă să meargă telefonul numai cu Windows, așa cum e la PC-urile ce rulează Windows 8.Succes